Směsný odpad a D2D

Kdo zajišťuje svoz odpadů?

Svoz komunálního odpadu je zajištěn v Obci Častrov, Metánov, Ctiboř, Jakubín, Pelec, Perky a v místních osadách Barborka a Drážďany odpadovou společností SOMPO a.s. se sídlem v Pelhřimově.

Svoz směsného komunálního odpadu probíhá formou čtrnáctidenního intervalu svozu směsného komunálního odpadu a systémem Door to Door (D2D) u separovaného odpadu. Systém D2D umožňuje občanům bezplatně si zažádat o popelnice na:

  • papír,
  • plast (slouží i na Tretra Pack a kovy),
  • BIO odpad – více informací zde

Popelnice jsou sváženy buď v měsíčních nebo čtrnáctidenních intervalech.

Poplatek za komunální odpad je hrazen jednou ročně a jeho výše je stanovena ve vyhlášce obce. Více informací viz Poplatky – Popelnice.

Kde najdu plán svozů?

1) Plán svozů si můžete najít přímo na stránkách společnosti Sompo a.s., v záložce Kalendář svozů, kde pouze vyplníte svou obec a vyjede Vám přehled svozů všech 4 popelnic – viz kalendář svozů Sompo, a.s.

2) Dále naleznete kalendář svozů odpadu pod tímto článkem.

3) Chcete mít vždy u sebe přehled svozů a zároveň máte zájem, aby Vám byly svozy připomenuty? Stáhněte si novou mobilní aplikaci od společnosti SOMPO. Zde si nastavíte už jen obec, jaké popelnice využíváte a kdy chcete svozy připomínat. Aplikace je zatím dostupná pouze pro systém Android, ale připravují se již další verze.

Aplikaci si můžete stáhnout po kliknutí na tento odkaz ve Vašem mobilním zařízení: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.sompo.calendar

Sběrná místa

Konkrétní stanoviště společných sběrných nádob specifikuje příloha k Obecně závazné vyhlášce o stanovení obecního systému odpadového hospodářství, kterou naleznete ZDE: