Obec Častrov - oficiální web obce

Menu
úvodní strana

Obec Častrov
oficiální web obce


  • banner záhlaví
  • banner záhlaví
  • banner záhlaví
  • banner záhlaví

Přístupnost
Změnit kontrast
Zvětšit Font
Zmenšit Font

Duben 2023
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


Sledujte nás na FaceBooku


škola

Základní škola a mateřská škola Častrov
20.05.2019
obrázek k článku: Základní škola a mateřská škola Častrov
příspěvková organizace,        zřizovatel Obec Častrov
adresa školy Častrov 104,    394 63 Častrov
okres, kraj Pelhřimov,   Kraj Vysočina
IČ,   (RED-IZO) 710 01 263    (600 061 256)
ředitel Mgr. Pavel Pospíšil
telefonní spojení 565 437 112, 565 437 114
e-mail skolacastrov@seznam.cz

 

Předmět činnosti
Základní škola: Účel a předmět činnosti základní školy je vymezen v §5 zákona č.29/1984 Sb., o soustavě základních škol, středních škol a vyšších odborných škol
Mateřská škola Účel a předmět činnosti mateřské školy je vymezen v §3 zákona č. 76/1978 Sb., o školských zařízeních, ve znění pozdějších předpisů
Školní družina: Účel a předmět činnosti školní družiny je vymezen v §20 zákona č.76/1978 Sb., o školských zařízeních, ve znění pozdějších předpisů
Školní jídelna: Účel a předmět činnosti školní jídelny je vymezen v § 39 zák.č.76/1978 Sb., o školských zařízeních, ve znění pozdějších předpisůzapsáno 1. ledna 2003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŽÁCI ZŠ ČASTROV V ANGLII
21.11.2015
obrázek k článku: ŽÁCI ZŠ ČASTROV V ANGLII

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost, využívající finanční prostředky poskytované Evropskou unii, letos umožňoval školám zaměření na výuku cizích jazyků a čtenářské gramotnosti. Naše škola tento dotační program využila a pod názvem Venkovská škola za poznáním
realizujeme do konce roku 2015 projekt v celkovém objemu 250 000,- Kč. Manažerkou projektu je
Bc.Vladimíra Hojgrová.
Projekt se skládá ze dvou částí: 1. Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti. V rámci této části bylo nakoupeno cca 200 knih pro školní knihovnu a postupně realizujeme čtenářské dílny. Tuto část projektu garantuje Mgr. Jitka Marešová.
2. Zahraniční jazykově – vzdělávací pobyt pro žáky. Tato část projektu se uskutečnila 17. 11. - 21. 11.
S dětmi do Anglie cestovala starostka Ing. Jana Houšková a ředitel Mgr. Pavel Pospíšil. Tato část projektu byla podpořena částkou cca 13 000,- Kč na dítě, které vycestovalo do Anglie. Projekt má přísná pravidla, vycestovat muselo přesně 10 dětí a museli se v době realizace učit anglický jazyk.
Návštěvu Anglie pro nás zprostředkovala firma Kukabara Agency, s.r.o..Pobyt se uskutečnil v přímořském městě Hastings na jihu Anglie. Anglická škola English for less nám připravila program
pro náš pětidenní pobyt , který obsahoval výuku AJ s rodilými mluvčími, ubytování hotelového typu, celodenní stravu, poznávací a zabavní program.
Již cesta do Anglie byla velkým zážitkem – letěli jsme letadlem. Hned druhý den pobytu jsme měli celodenní výlet vlakem do Londýna. Viděli jsme světoznámé londýnské atrakce – Trafalgar Square, Buckingham Palace, parlament a Big Ben, londýnské obří kolo. K Tower Bridge a pevnosti Tower jsme putovali lodí po Temži. Viděli jsme i moderní stavby – např. The Shard, největší mrakodrap Evropské unie.
V dalších dnech jsme si prohlédli starou čast města Hastings s pašeráckou a rybářskou minulostí.
Je zde také připomínána slavná bitva u Hastings.
Přímořské město Brighton je anglické letovisko. Viděli jsme jeho zábavní centrum Brighton Pier a originální palác královské rodiny v indickém stylu Royal Pavilion. Navštívili jsme nákupní centrum i drobné uličky s všemožným zbožím a zajimavostmi.
Pobyt v Anglii se všem ohromně líbil, domů jsme se vrátili s nezapomenutelnými zážitky.
                                                                                                                      Mgr. Pavel Pospíšil

We was at school
19.11.2015
obrázek k článku: We was at school

Dnes jsme byli ve škole. Po snídani jsme se vydali na 15 minutovou cestu, našli školní budovu a zasedli do lavic. Procvičovali jsme abecedu, číslovky oslovení, zvířata a věci. Na fotkách vidíte, jak nás to baví. Odpoledne jsme byli na prohlídce města Hastings a zříceniny hradu. V restauraci jsme měli jídlo - fisch and chips, což bylo pro děti překvapení. 

Zitra je výuka a po ní návštěva Brightonu.

We are going to London - Jedeme do Londýna
18.11.2015
obrázek k článku: We are going to London - Jedeme do Londýna

Dneska se děti s doprovodem vypravily do Londýna. Všichni strávili celý den prohlídkou zajímavých míst a viděli tamní památky. Z krátké zprávy jsme se dozvěděli, že to byla krása. Viděli krásné město, vše bylo upravené a udržované. U Buckinghamského paláce spatřili lady Kate, která v autě s ochrankou vyjížděla z paláce. Pluli lodí po řece Temže.

 

Žáci naší školy v Anglii
17.11.2015
obrázek k článku: Žáci naší školy v Anglii

Desítka žáků naší školy odletěla dnes do Anglie. Ve městě Hastings se budou zdokonalovat ve výuce angličtiny a navštíví zajímavá místa. 


Žáci v doprovodu ředitele školy Pavla Pospíšila a starostky Jany Houškové odletěli dnes z pražského letiště Václava Havla. Po přistání na letišti Gatwick se přesunují na jih Anglie do měta Hastings, kde bude probíhat výuka angličtiny. Hned zítra se vypraví vlakem do Londýna a prohlédnou si významné památky města jako je Buckinghamský palác, Trafalgar Square a Leicester Square. Ve čtvrtek a pátek se budou věnovat výuce. V odpoledních hodinách se podívají do histrické části města Hastings ad. 

V sobotu se nám vrátí domů.

Přejeme mnoho nezapomenutelných zážitků a šťastný návrat  

Zde je pár fotek z jejich odjezdu a letiště   

Nový školní rok 2015-16
01.09.2015
obrázek k článku: Nový školní rok 2015-16

Slavnostní zahájení školního roku proběhlo i na naší škole v Častrově. S radostí jsme uvítali devět malých prvňáčků. V základní škole usedlo do svých lavic celkem 24 žáků. Do mateřské školky přivedli rodiče 20 dětí a je tak zcela naplněna kapacita školky. 

Přeji Vám, milé děti, aby se Vám ve škole líbilo. Rodičům a učitelům jenom samé příjemné starosti s našimi dětmi

Jana Houšková   

Klimatour 2015
10.07.2015
obrázek k článku: Klimatour 2015

Ve spolupráci s krajem Vysočina proběhla akce Klimatour. Zaměřeno na třídění odpadů, zábavnou formou podány dětem informace o třídění. Poté cyklovýlet do přírody.

Masopustní průvod
17.02.2015
obrázek k článku: Masopustní průvod

O dnešním masopustním úterý se po vesnici prošel průvod masek. Tvořily jej děti z mateřské školky. Spolu se svými učitelkami připomněli tradici, díky které se do našeho vědomí dostává den, po němž následuje období půstu.   

Zahájení školního roku 2014-2015
01.09.2014
obrázek k článku: Zahájení školního roku 2014-2015

 
Zahájení školního roku 2014-2015

Prvním zvoněním byl dnes slavnostně zahájen nový školní rok v naší škole. Starostka obce, Jana Houšková, přivítala spolu s ředitelem školy Mgr. Pavlem Pospíšilem a paní učitelkou Jitkou Marešovou 5 prvňáčků. Celkem základní školu navštěvuje 19 žáků. Do školky přivedli rodiče celkem 24 dětí, o které se starají paní učitelky Miloslava Krejčová a Pavla Staňková. „Mám radost z toho, že se rodiče rozhodli umístit děti do naší školy a ne do škol ve větších městech v okolí. Žákům přeji dobré studijní výsledky, rodičům a učitelům hodně trpělivosti,“ řekla starostka dětem na úvod dnešního dne. Škola stále zůstává srdcem obce, které nepřestává v naší obci bít. Dobrým signálem je, že je plná žáků.

Mateřská škola a základní škola 2013 - 2014
30.06.2014

Mateřská škola a základní škola 2013 - 2014

V druhé polovině školního roku proběhly v MŠ akce ohýnek na sněhu, zimní olympiáda, divadelní představení Hugo a Fugo, vynášení zimy, návštěva knihovny v Kamenici n. L., vystoupení kouzelníka, Velikonoční tvoření. Předškolní děti se zúčastnily plaveckého výcviku v Pelhřimově. Společně se školáky jsme oslavili MDD.

24. 4. 2014 proběhl v MŠ zápis dětí na školní rok 2014/2015. Rodiče podali 5 žádostí, všem bylo vyhověno. Kapacita MŠ je pro příští rok naplněna.
A co bylo v červnu? Výlet, ohýnek a rozloučení s předškoláky.
Miloslava Krejčová, vedoucí učitelka MŠ

V ZŠ děti kromě plnění svých vzdělávacích cílů dvakrát navštívily Zimní stadion Pelhřimov a bruslily do roztrhání těla. Probíhal plavecký výcvik, který letos skončil v červnu. Paní učitelka Kovářová z Pelhřimova s našimi dětmi vytvářela velmi zajímavý projekt na téma historie školství v Častrově, který byl zároveň její diplomovou prací. Tento projekt by si zasloužil obsáhlejší článek a ještě se k němu v některém dalším čísle zpravodaje vrátíme.
Naši třídu podporují Lesy České republiky. Od tohoto státního podniku jsme obdrželi sponzorský dar. Pan Zhorný se spolupracovníky nám předvedl práci v lese a jak se o les pečuje.

V únoru proběhl zápis do ZŠ, v září by mělo do školy přijít 5 nových prvňáčků.
Děti podnikly společný cyklo výlet do okolí Častrova. Oslavily společně s malými školčaty Den dětí a připravily pro ně soutěže.
Třídenní výlet na Karlštejn se vydařil. Po té se děti zúčastnily v Pelhřimově na akci Planeta Země 3000 – zájemci se mohou podívat na webové stránky projektu pod stejným názvem. Prvňáčci byli ve spolupráci s knihovnou v Kamenici nad Lipou pasováni na čtenáře.
V závěru školního roku se přišla se žáky rozloučit paní starostka. Těm, kteří ukončili docházku v naší škole a budou dále pokračovat v Počátkách popřála dobé studijní výsledky.
Všem dětem, učitelům i ostatním pracovníkům kytičkou poděkovala za celoroční spolupráci a popřála hezký čas prázdnin a dovolených.
Mgr. Pavel Pospíšil, ředitel

 

 

 

školní rok 2012 - 2013
01.01.2014

Školní rok 2012 - 2013

V letošním školním roce navštěvuje častrovskou školu celkem 15 žáků. Do prvního ročníku nastoupilo 8 žáků. Ve druhém a třetím je po dvou žácích. Čtvrťáci jsou tři. Ve škole mateřské je 20 dětí. 

 

Základní a mateřská škola Častrov

Častrov čp. 104

394 63 Častrov

 Mgr. Pavel Pospíšil, ředitel

  • Miloslava Krejčová, učitelka
  • Michaela Hadravová, učitelka   

 

 

Škola 2012

Během jarních měsíců proběhly ve škole a školce různé akce. Stručně uvedu některé z nich.

V měsících únor až květen jsme jezdili do Pelhřimova na plaveckou výuku. Ve školce se uskutečnilo společně s rodiči velikonoční tvoření. Den Země v dubnu školáci tradičně prožili v Pelhřimově na akci ekologického sdružení Mravenec, MŠ ve spolupráci s dětmi ze školy připravila pro své děti různá stanoviště s ekologickou výchovou na svém hřišti. Začátkem května žáci ZŠ navštívili hlavní město Prahu. Prohlédli jsme si památky, technické muzeum a líbila se nám jízda metrem. Ve spolupráci s Lesy ČR a jejich zástupcem panem Ondřejem Zhorným jsme uskutečnili přírodovědnou poznávací vycházku.

Děti v MŠ též poznávali lesní prostředí, paní učitelky jim připravili šipkovanou. 

V květnu MŠ i ZŠ navštívili dětské oddělení knihovny v Kamenici nad Lipou. Paní Zbudilová tradičně připravuje besedu k výročí spisovatele nebo ilustrátora, letos jsme si připomněli Jiřího Trnku.

Na konci května shlédli školáci v Kulturním domě Máj v Pelhřimově další díl přírodovědně - zeměpisných pořadů vzdělávacího projektu Planeta Země 3000.

Školáci a školčata tradičně prožili společně Den dětí. Starší kamarádi připravili zábavná stanoviště, letos malým dětem navíc zahráli loutkové divadlo, hledali jsme poklad, koukali na pohádku na interaktivní tabuli.

Začátkem června se ZŠ i MŠ zúčastnila akce v Kamenici nad Lipou - Den integrovaného záchranného systému. Zde se představily všechny složky IZS, viděli jsme aktivní ukázky, prohlédli si techniku, obdrželi propagační a naučné materiály.

Také nás navštívilo naše oblíbené divadélko - klauni Hugo a Fugo.

Prvňáčci se zúčastnili Pasování na čtenáře na zámku v Kamenici n Lipou, které organizuje knihovna v Kamenici. Tradičně tam pasování provádí význačná ilustrátorka Renáta Fučíková.

Ve zbytku školního roku jsme absolvovali společné focení, výlety a rozloučení s předškoláky a se čtvrťáky.

Děti z MŠ navštívili Červenou Lhotu, školáci byli na třídenním výletě v kempu Řásná a prohlédli si krásné město Telč.

Mgr. Pavel Pospíšil

 

22.12.2013
aktuality_323.jpg

napsali o nás v Pelhřimovském deníku, autor: Jan Mazanec:
Častrovské děti ze školky a školy střídal operní pěvec Pustina

Častrov – Ideální spojení domácích nadšenců s profesionálním zpěvákem přichystali organizátoři sobotního koncertu v častrovském kostele.

Letos jako hosta pozvali mladého žďárského operního pěvce Jakuba Pustinu, který už v obci jednou zpíval v kulturním domě.
Setkání ve zcela zaplněném kostele zahájil náročnou skladbou na varhany místní obyvatel František Lavický.
Po něm před oltářem zazpívaly děti z místní mateřské školy a po nich jejich starší vrstevníci ze základní školy.
Vystoupení s nimi nacvičili Miloslava Krejčová, Pavla Staňková a ředitel školy Pavel Pospíšil, na harmoniku zahrála Lucie Fuxová.
Při trampské Osadní koledě se už ke starším dětem decentně přidal Jakub Pustina, aby pak naplno rozvinul pěvecké schopnosti v doprovodu pianisty Richarda Pohla.

Hlavně nemýt okna
Pustinův hlas bez mikrofonu zněl kostelem při duchovních i světských skladbách v češtině, němčině, latině i polštině.
„Moc se těším na Vánoce, protože můj dvouletý syn má krtečkové období a koupil jsem mu hodně věcí s krtečkem," svěřil se v pauze zpěvák. Nedoporučil před svátky dělat velký úklid, hlavně pak podle něj v zimě zcela zbytečné mytí oken. Starostka obce Jana Houšková zareagovala, že tedy okna umývat nebude.
Přítomní se pak k Pustinově zpěvu připojili nejen při známé písní Purpura, ale i při tradičních českých koledách, jejichž texty měli k dispozici – třeba část koledy Chtíc aby spal publikum s chutí zpívalo zcela samo.
„Zpíváte pěkně. Je tu příjemné a usměvavé publikum," pochválil přítomné Jakub Pustina, který sám působil také velmi pozitivně a bezprostředně.
Po aplausu přidal nejprve píseň Con te partiro, kterou proslavil slepý zpěvák Andrea Bocelli, a pak také Rolničky.
Pěvec, kterého letos za svého nástupce označil tenorista Peter Dvorský, pak po koncertě podepisoval své fotky a CD a povídal si v síňce kostela s odcházejícími lidmi.
Jakub Pustina byl od začátku kariéry veden jako přední sólista Národního divadla a dnes kromě jiného sám pořádá Mezinárodní pěveckou soutěž pro 35 zemí světa. Je držitelem nejvyššího ocenění Kraje Vysočina, vystupuje v Česku i v cizině.
fotky jsou zde

školní rok 2012-2013
30.06.2013

 

Školní rok 2012 - 2013

V letošnm školním roce navštěvuje častrovskou školu celkem 15 žáků. Do prvního ročníku nastoupilo 8 žáků. Ve druhém a třetím je po dvou žácích. Čtvrťáci jsou tři. Ve škole mateřské je 20 dětí. 

 

Základní a mateřská škola Častrov

Častrov čp. 104

394 63 Častrov

 

  • Mgr. Pavel Pospíšil, ředitel
  • Miloslava Krejčová, učitelka
  • Michaela Hadravová, učitelka   

Škola 2012

Během jarních měsíců proběhly ve škole a školce různé akce. Stručně uvedu některé z nich.

V měsících únor až květen jsme jezdili do Pelhřimova na plaveckou výuku. Ve školce se uskutečnilo společně s rodiči velikonoční tvoření. Den Země v dubnu školáci tradičně prožili v Pelhřimově na akci ekologického sdružení Mravenec, MŠ ve spolupráci s dětmi ze školy připravila pro své děti různá stanoviště s ekologickou výchovou na svém hřišti. Začátkem května žáci ZŠ navštívili hlavní město Prahu. Prohlédli jsme si památky, technické muzeum a líbila se nám jízda metrem. Ve spolupráci s Lesy ČR a jejich zástupcem panem Ondřejem Zhorným jsme uskutečnili přírodovědnou poznávací vycházku.

Děti v MŠ též poznávali lesní prostředí, paní učitelky jim připravili šipkovanou. 

V květnu MŠ i ZŠ navštívili dětské oddělení knihovny v Kamenici nad Lipou. Paní Zbudilová tradičně připravuje besedu k výročí spisovatele nebo ilustrátora, letos jsme si připomněli Jiřího Trnku.

Na konci května shlédli školáci v Kulturním domě Máj v Pelhřimově další díl přírodovědně - zeměpisných pořadů vzdělávacího projektu Planeta Země 3000.

Školáci a školčata tradičně prožili společně Den dětí. Starší kamarádi připravili zábavná stanoviště, letos malým dětem navíc zahráli loutkové divadlo, hledali jsme poklad, koukali na pohádku na interaktivní tabuli.

Začátkem června se ZŠ i MŠ zúčastnila akce v Kamenici nad Lipou - Den integrovaného záchranného systému. Zde se představily všechny složky IZS, viděli jsme aktivní ukázky, prohlédli si techniku, obdrželi propagační a naučné materiály.

Také nás navštívilo naše oblíbené divadélko - klauni Hugo a Fugo.

Prvňáčci se zúčastnili Pasování na čtenáře na zámku v Kamenici n Lipou, které organizuje knihovna v Kamenici. Tradičně tam pasování provádí význačná ilustrátorka Renáta Fučíková.

Ve zbytku školního roku jsme absolvovali společné focení, výlety a rozloučení s předškoláky a se čtvrťáky.

Děti z MŠ navštívili Červenou Lhotu, školáci byli na třídenním výletě v kempu Řásná a prohlédli si krásné město Telč.

Mgr. Pavel Pospíšil

 

07.02.2012

Sedm nových prvňáčků bylo zapsáno do základní školy

Pro škoní rok 2012/2013 proběhl zápis dětí. Barbora Hanušová, Eliška Kuldanová, Barbora Loučná, Karolína Másílková, Tereza Náměstková a Josef Neméth zasednou v září do lavic naší školy. Dodatečně bude zapsán Matěj Mareš, který byl v době řádného zápisu na horách. 

Zápis dětí do mateřské školy proběhne v dubnu. 

Školní rok 2010 - 2011
01.09.2010
Školní rok 2010 - 2011
Do Základní a mateřské školy v Častrově je zapsáno 37 dětí. V mateřské škole 20, v základní škole 17, z toho v první třídě 3 žáci, ve druhé třídě 4 žáci, ve třetí 7 a ve čtvrté třídě 3 žáci. 

Školní výlet

V závěru školního roku jsme se vydali na výlet. Jeli jsme vlakem na Lipno a do Českého Krumlova. Podívali jsem se do vodní elektrárny. Poznali jsme celou řadu zajímavých míst.

http://www.castrov.cz/pages/index.php?pg=fotogal_pol&id_fotogal=92

01.09.2009

Zahájení nového školního roku v častrovské škole

Školní rok 2009 - 2010 byl slavnostně zahájen v Základní a mateřské škole Častrov. Ředitel, Mgr. Pavel Pospíšil, učitelky školy Miluše Krejčová a Eva Šamalová, spolu se starostkou obce Ing. Janou Houškovou přivítali po prázdninách všechny žáky, zejména pak prvňáčky ve velké škole a nové děti ve školce. Do první třídy byli zapsáni Sandra Jurkovičová, Filip Koželuh, Petr Parkan a Nela Žižková. Novou paní učitelkou je Eva Šamalová, která bude učit ve škole i ve školce.  

V častrovské základní škole se děti vyučují v 1. až 4. ročníku. V letošním školním roce je zapsáno osmnáct žáků. Ve školce je jedno oddělení. Navštěvuje ho šestnáct dětí. 

Pro žáky školy a děti ze školky, stejně jako zaměstnance školy a další strávníky, jsou připravovány obědy ve školní jídelně. Ta je součástí školy.  

http://www.castrov.cz/pages/index.php?pg=fotogal_pol&id_fotogal=61

Vyrobili jsme obecní znaky z odpadových materiálů. Paní starostka je odvezla na výstavu do Jihlavy, budovy krajského úřadu: